Azt azonban tévesen gondolja azt, hogy egymásnak társai lennének, ugyanis más fajról van szó, ezért mások a szokásaik is.
A tengerimalac szeret csapatban lenni, a nyúl viszont nem.
A nyúl jól elvan egyedül is. A természetben élők többen élnek együtt, és egymás nyalogatásával erősítik meg rangsorukat. Ha ezt egy másik nyúllal teszi, teljesen elfogadható, de ha ugyanezt egy tengerimalaccal teszi, a malac megijedhet, mert ezt a szokást nem érti, ismeretlen.
A két állat napirendje sem azonos, mert a törpenyuszi éjszakai állat, vagyis nappal pihen, míg a tengerimalac legjobb esetben nappal aktív és éjszaka pihen. Emiatt egymást akadályozhatják.
Egy másik ok lehet a nyugalom megzavarására a tengerimalac jellegzetes sípoló hangja. A nyúl szintén jellegzetes dobbantásától viszont a tengerimalac rémülhet meg.
Étrendjük bár hasonló, de a malacnak szüksége van a C-vitaminra.
Ha mindenképp együtt szeretnénk ezt a két édes állatkát tartani, akkor biztosítsunk számukra megfelelő méretű univerzális ketrecet, amelyben van egy magasabb láda, amire a nyuszi felugorhat, ugyanis szereti a magaslatokat, de legyen kisebb ládikó is a tengerimalacnak.
Együtt tartásuk nem lehetetlen sőt, a két szőrmók a gazdi dupla örömét jelenthetik.
(Forrás: fangybunny.wordpress.com)