A húsvét szimbolikus állatta a bárány, a csibe és a nyúl. Bárányt a lakásba bevinni nem divat, és csibét sem szoktunk otthon tartani, de nyulat már igen.
Felszólítás ide vagy oda, kereskedőknél és állatboltokban is megtalálható eladásra szánt kis nyuszi húsvét idején. Habár egyre inkább ellenzik az ünnepi állatvásárlást, mert a tapasztalat azt bizonyítja, hogy a lelkesedés alábbhagy, ahogy vége az ünnepnek. Csak azért, mert a húsvét közkedvelt szimbóluma a nyúl, még nem kell hazavinni egyet. Pláne, ha arra nincs igény, hely, idő.
Habár biztosan nagy meglepetést lehet vele gyerekeknek okozni, azonban ha arra nincs felkészülve egy család, hogy egy nyúlról gondoskodjon, csak az állat fogja a kárát látni.
Sajnos az is előfordul, hogy olyan nyuszit kínálnak eladásra, amelyik még nincs abban a korban, hogy az anyjától leválasszák. Amelyik pedig az ünnepek alatt nem kel el, utána egyre kisebb az esélyük, mert a kifejlett nyulat már nem tartják olyan cukinak. És ha a család be is fogadja, örül a nyuszinak, gondozása, elhelyezése gondot okozhat, és gyakran végződik úgy a húsvéti nyuszi története, hogy menhelyen kötnek ki.
A nyúl tartása nem ünnephez kötött. Gondos odafigyelést, törődést, az állat élethosszig tartó gondozását jelenti. Bármennyire édes egy apró kis nyuszi, kifejlett állatként akár 10 kilóssá is nőhet.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!