A fokozatosság az egyedülléthez szoktatást is megkönnyíti. Először csak néhány percre menjünk ki a lakásból, aztán pár órára. Kis idő múlva állatunk már hosszabb távollétünket is problémamentesen fogja viselni. Ha elutazunk és kedvencünket nem vihetjük magunkkal, a legjobb, ha olyan ember vigyáz rá, akit a kutya jól ismer és hallgat is rá. Olyan ember otthonába helyezzük el, ahol a kutya már sokszor járt velünk együtt, mert ott biztonságban fogja érezni magát és nem is kell sokat egyedül lennie.
Az egyedül hagyott kutyusok időnként nagyon furcsa dolgokat csinálnak. Előfordul, hogy kiborítják a szemetet vagy épp máshogy produkálnak rendetlenséget unalmukban. A rumlit nem túl nehéz összepakolnunk, ám ilyenkor állatkáink veszélyben is lehetnek, például egy műszaki cikk elektromos vezetékének elrágásával.
Bárkire is bízzuk a kutyánkat, fontos, hogy részletesen tájékoztassuk minden szokásunkról. Ahhoz, hogy a kutyust ért kellemetlenségeket mérsékeljük, készítsünk elő vagy szerezzünk be minden olyasmit, amire az állatnak távollétünk alatt szüksége lehet. Például kedvenc eledeleit, játékait és az ápolásához szükséges eszközöket.
Fotó: freedigitalphotos.net forrás:otthonikedvenc.hu/fressnapf.hu