Hazánkban is szinte mindegyik menhelyről elmondható, hogy teltházzal működnek. Vannak olyan kutyák, amelyek már évek óta lakói egy-egy menhelynek. Bizonyos idő után, ha senki nem jelentkezik egy kutyáért azt elaltatják.
Így működik ez Tajvanon is, sőt talán még szigorúbban szabályozzák a kóbor kutyák tartását. Az ebek végleges elaltatását állatorvosok viszik véghez. Aki arra teszi fel életét, hogy állatokat mentsen, ez az értelmetlen halál és főleg az, hogy a halált állatorvosként saját kezeivel kell megtennie, teljes mértékkel felőrölheti.
Egy fiatal orvosnőt sokan támadtak, kegyetlennek kiáltották ki. Állatorvos létére pont ő küldi halálba az állatokat. Hiába volt ez törvényileg előírva, és az állatorvos hiába csak azt csináltam, amit kellett, mégis nagyon sokan bántották. Annyira, hogy nem is bírta a nyomást, öngyilkos lett. Halála előtt búcsúlevélben meghagyta, hogy miért döntött így, és mit szeretne tettével elérni. A kormány figyelmét akarta ugyanis felhívni arra, hogy a kutyák megölése nem csökkenti a kóbor állatok számát. Elérte a hatást.
Az eset még tavaly történt, de a törvényi módosítás most megtörtént. Ennek értelmében már nem altathatnak el menhelyi állatokat. Aki meg akar szabadulni feleslegessé vált kutyájától, annak fizetnie kell.
További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!