Nem mindenki úgy közeledik a kutyák felé, mint hűséges társhoz. Vannak, akik kimondottan félnek tőlük. Ha a kutya pedig nagytestű és fekete, az ebektől félők még jobban rettegnek.
A kutyák a kelta mitológiában a halottak kísérője. A Brit-szigetek hagyományaiban a kutyák kísérteties lényekként szerepelnek. A kelták egyik istenének kísérői is kutyák, akik a lelkeket kísérik a túlvilágra, de ők őrizték a másvilág kapuit is.
Nemcsak a macskák, de a kutyák is feltűntek a boszorkányok mellett. A vadászatokon is kutyák voltak az emberek kísérői. Minden mitológiában szerepet kapott a kutya és majdcsak mindenhol a lelkek vezetésével hozták összefüggésbe.
A fekete kutyáknak megítélés más volt. A mitológiában szereplő nagytestű fekete kutyák olykor csapzottak, bűzt árasztanak, szemük vörösen izzik. Érintésükre az illető személy hamarosan meghal. Ezek a fekete, természetfeletti fekete lények a Brit szigeteken bárhol megjelenhetnek. Olykor olyan magányos nőkhöz szegődnek, akik a sötétben bóklásznak, és egészen addig a nyomukban maradnak, amíg világosabb helyre nem érnek.
A fekete kutyákat rosszindulatúnak és a halál előjelének tekintik, ez igaz az összes európai mitológiára. Csak néhány jó szándékú.
Egy legenda szerint az angliai Man-szigeten lévő Peel kastélyban is lakozik egy fekete kutya szelleme, amelyet a kastély őrei tiszteletben is tartanak. Az egyik egykori őr nem így volt, ittasan felbőszítette az a szellemet. A katona megnémult és néhány napra rá meg is halt.
Több hasonló legenda terjed, de mindnek az a tanulsága, hogy a fekete kutyákat nem érdemes bántani. Akkor meg pláne így van, ha a fekete nagytestű kutya hűséges.
További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!