Jump to content

Kutyásként követhetünk el hibákat, mert magunkból indulunk ki

2017. 10. 17. 06:00

Talán többségben vannak azok, akik otthonukat és életüket valamilyen élőlénnyel osztják meg. Mindegy, hogy mennyire kommunikatív az állat, az ember mindenképp próbál kommunikálni velük.

Láttál már valakit az akváriuma mellett állni, ahogy kopogtatja a medence üvegét, mintegy jelezve az ott élőknek, hogy etetési idő következik? Mindegy, hogy a halakat hidegen hagyja a szó, mégis beszélt hozzá.

Ha a halainkhoz, kisrágcsálóinkhoz annyit beszélünk, csoda, hogy a kutyáinkkal is diskurálunk? Ahelyett, hogy a szavakat használnánk, érdemesebb lenne a testünket használni a hatékony kommunikációhoz. Habár elsajátítanak parancsszavakat és a hangsúlyból is tudnak következtetni az emberi mondanivalóra, mégis könnyebb lenne számukra kiigazodni rajtunk, ha mi is a testünket használnánk.

Hazamész és az az első, hogy megölelgeted, átkarolod a kutyádat, macskádat? Az ő életükben ez hanyagolható lenne. Ami számunkra a szeretet kifejezését jelenti, az számukra akár nyűg is lehet.

Ahogy mi emberek sem szeretjük minden ember közelségét, érintését, pont ugyanígy igaz a kutyákra és cicákra is. Ha szemmel láthatóan nagy az ellenállás az állat részéről valaki iránt, ne kényszerítsük arra, hogy mindenáron megsimogathassa bárki.

Kutyás gazdiként nem árt néha kutyafejjel gondolkodni. A lakásban tartott állat a nap nagy részében kicsi helyen tartózkodik, ahol minden tárgy és szag ismert. Amikor sétára kerül a sor, alig várja, hogy mozoghasson, és új szagokat gyűjthessen be. Nagyot vétünk kedvencünknek, ha nem hagyunk elég időt arra, hogy nyugodtan szimatolhasson, jelölhessen.

Mint a gyermeknevelésénél is szükséges a következetesség, úgy a kutyával való foglalkozáskor is fontos tényező.

További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!

(Forrás: otthonikedvenc.hu | flickr.com/képek)