Nem mindegy azonban hogyan tesszük, vannak ugyanis bizonyos szabályok, amiket be kell tartani. Az egyik legfontosabb szabály, hogy ha közterületen sétálunk kutyánkkal, azt csakis pórázzal tehetjük meg. Amint kilépünk a küszöbön, vagy a kapun, onnan már érvényes a szabály.
Bármennyire kedves és emberekkel barátságos a kutyusunk, nem mindenki örül egy idegen kutya barátkozásának. Vannak, akik félnek, míg mások nem is szeretik a kutyusokat. De még a pórázon vezetett kutyus is odaszaladhat idegenhez, ha kiereszthető pórázra van kapcsolva. Ez a fajta póráz nagyobb szabadságot ad ugyan, de vannak helyzetek és pillanatok, amikor túlságosan messzire engedi a gazdi az ebet, és nincs megfelelő ideje arra, hogy visszahúzza magához kedvencét. Javasolt mindig magunk mellett tartani a kutyát. A nagyobb városokban már vannak direkt erre a célra kialakított kutyafuttatók, játszóretek, ahol szabadon lehet engedni a kutyust az elkerített területen.
A sétáink alkalmával nemcsak emberekkel találkozhatunk, hanem más kutyusokkal is. Figyelembe kell venni a másik gazdi viselkedését. Van, aki nem szereti sajátja mellé engedni az idegen állatot. Valószínűleg ismeri jól saját kedvencét. Habár az utcán sétálók sokszor éreznek késztetést arra, hogy megsimogassanak egy ebet, a gazdinak kell szólnia, ha tudja kutyájáról, hogy nem szereti az idegen emberek közelségét. Amennyiben ez nem áll fent, a kutyus szívesen veszi az extra figyelmet, úgy nyugodtan meg lehet simogatni.
Szájkosár viselés a tömegközlekedési eszközön kötelező, valamint sétáltatás során annak az ebnek az esetén, amely veszélyes fajtába sorolt.
Nemcsak a testmozgás a séta lényege, hanem ilyenkor intézi el kisebb és nagyobb dolgát a kutyus. Amit maga mögött hagy, azt bizony a gazdinak kell összegyűjtenie.
Amikor sétára visszük kutyánkat, a vezér szerepében kell lennünk, hiszen kezünkben a póráz, így az irányítás is.
További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!