Arról már nem egyszer írtunk, hogy Ausztráliában a macska invazív faj, vagyis az ember hurcolta be. A mini oroszlánok igazán nagy kárt tesznek abban a környezetben, ahol nekik eredetileg semmi keresni valójuk nem lenne. Olyan állatokat tizedelnek, és kergetnek a kihalás szélére, akik nem tartanának ott, ha az ember nem vitte volna a kontinensre őket. A macskák tehát könyörtelen ragadozóvá válhatnak, ha szabadságra lelnek.
A patkányok hírhedt rágcsálók, akik jól alkalmazkodnak az emberi környezethez és az ember közelségéhez. Az a környezet, ahol biztos élelemre találnak, ott gyors szaporodásuk várható, emellett pedig betegségeket is terjeszthetnek.
A macskákkal hajlamosabbak vagyunk elnézőbbek lenni, hiszen nagyon sok velünk egy háztartásban él, de a patkányok közelségére egyáltalán nem vágyunk. A kutyákra pedig egyáltalán nem úgy gondolunk, mint ragadozó és kártevő állat, hanem mint az ember legjobb barátja. A gondot az okozza, ha ezek a kutyák szabadon kószálnak. A gazdátlanul kószáló állatok élelem után kutatva olyan más zsákmányállatokra vadásznak, amelyek már eleve veszélyeztetettek. Kártevőként nem gondolunk a kutyára, pedig igenis mindenhol veszélyt jelentenek a kihaló félben lévő állatokra. Közép- és Dél-Amerikában, Ázsiában különösen nagy gondot okoznak a szabadon élő kutyák.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!