Tényleg ennyire nincsenek tisztában az emberek, hogy mi a jó egy állatnak? Nem kell sem állatorvosnak lenni, sem más diplomásnak ahhoz, hogy rádöbbenjünk, a fémhordó télen hideg, nyáron meleg. Avagy a funkcióját nemhogy nem tölti be kutyaólként, de még ront is a helyzeten.
Akkor mégis, milyen a jó kutyaól?
Az mindig a kutya méretétől függ. Azt kell figyelembe venni, hogy az állat kényelmesen elférjen a házban, meg tudjon benne fordulni. Az sem jó, ha túl nagy, mert akkor nem tudja a testhőmérsékletével felfűteni a házat és fázhat benne. Azaz a nagytestű kutyának sincs szüksége óriási házra.
Fontos, hogy talpakon álljon, vagy ha az nincs, akkor mi emeljük meg azért, hogy még melegebb legyen.
Az a legjobb, ha az ól ajtajára direkt erre a célra készített, hajlékony műanyag ajtó kerül. A bármilyen textil felfogatása azért nem célszerű, mert az beszívja a nedvességet (a kutya szőréről átveszi a vizet, vagy az eső, dér megáztatja) és ez sem segít a hőérzeten.
Bármennyire régimódinak tűnik, a kutyaház legjobb és legtermészetesebb szigetelése a szalma. Ebben az állat is jól érzi magát és az esetlegesen bekerülő nedvességet is képes elvezetni. Nem úgy a bármilyen ruhaanyaggal való bélelés.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!