Jump to content

Miért teszik a kutyák?

2016. 09. 05. 19:00

Kutyáink színt visznek az életünkbe. Azon túl, hogy igazi társunk, még sok derűt, boldogságot is nyújtanak nekünk.

Ezek az okos állatok mégis csinálnak olyat, ami számunkra értelmetlen. Néha még mi, magas intelligenciájú emberi faj egyedei is a földre vágjuk magunkat akkor, hogy hívogat a zöld, virágos mező, vagy épp annyi avar gyűlt össze, hogy abban hemperegni kívánunk, vagy akár a hóba, amikor angyalkát készítünk. A kutyák ezt gyakrabban megteszik, ráadásul sárban, erős szagú anyagban is. Ez azért van, mert felül akarja múlni az adott illatot, saját szagát akarja utolsónak hagyni.

Aztán ott van az a fura tüsszentés, amely inkább horkantás lehetne. A kutya ilyenkor vagy túl gyorsan falta az ételt, vagy felszippantott valamit szimatolás közben. A tüsszentéssel szabadul meg az idegen anyagtól.

Láttál már saját farka után futkosó ebet? Ez még egy kölyökkorban berögzült szokás. Az apró ebek nem rendelkeznek még kellő öntudattal. Nem fogják fel, hogy az a valami nem egy játék, hanem a saját farkuk és azért mozog, mert saját maga is azt teszi. Mókás pillanatokat okoz ezzel a körülötte lévő embereknek, amely megerősítést jelent számára, hogy amit tesz, az jó. Így aztán kifejlett korában is megmaradhat ez a szokás.

További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!

 

(Forrás: otthonikedvenc.hu/forrás; flickr.com/képek)