Szerkesztőség
2014.07.07.
Egy friss kutatás szerint a kutyák képesek külön kezelni saját érdeklődésüket és gazdáik érzelmeit. Az Animal Cognition című folyóiratban július elején megjelent tanulmány szerint a kutyák megkülönböztetik gazdáik érzelmeit és feladathelyzetben ezek alapján döntenek.
Szerkesztőség
2014.07.05.
Kedvenceinket gyakran kényeztetjük, mi mással, mint egy két – vagy több – jó falattal. Aki ezt tagadja, az önmagát csapja be, hiszen nekünk is jól esik olykor-olykor egy kis „nasi”, úgy a házikedvencek is szeretik. Királyi példát is fel tudunk hozni: II. Erzsébet kedvenc kiskutyái például nem akármilyen elemózsiát kapnak: gyakran jelenik meg rajta a bélszín és a csirkemell. Ezeket a udvari főszakács készíti el, s egy udvaronc szállítja át…
Szerkesztőség
2014.07.04.
Kétség sem fér hozzá, hogy ezt a jeles címet Jumpy, a „csodakutya” nyerheti csak el. A kis keverék kutya megannyi trükköt tud, és nem rest azt bemutatni.
Szerkesztőség
2014.07.03.
Itt a jó idő, a kullancsok melegágya. Plusz tíz fok felett ugyan bárhol megtalálhatóak, kedvenc lelőhelyük a sűrű, alacsony cserjés magas páratartalommal.
Szerkesztőség
2014.07.01.
Ahhoz, hogy erre a kérdésre jó lelkiismerettel igennel válaszolhassunk, néhány kérdést előbb tisztáznunk kell. Először is: alkalmas-e a szuka a tenyésztésre? Ezen nem olyan feltételeket értünk, mint a fajtisztaság, hivatalos tenyészengedély stb., amelyeket úgyis figyelmen kívül hagynánk, hanem általában olyan szempontokat, mint az egészség, az alkat és a kor.
Szerkesztőség
2014.06.25.
Nyaralás előtt a gazdik nagy dilemmája, hogy megéri-e a kutyát, macskát magukkal vinni, vagy jobb nekik, ha a megszokott környezetben maradnak a gazda hiánya ellenére is. Amennyiben nem tudjuk senkire rábízni őket, úgy biztos, hogy utazni fognak velünk a házi kedvenceink is. Ugyanakkor, ha csak a ragaszkodás vezérel minket a kutya, cica autóztatásakor, érdemes átgondolni, hogy nem okozunk-e ezzel túl nagy stresszt az állatnak. Figyelembe kell venni, mi a jó nekik, hiszen minden állat egyénisége más, így az utazáshoz és változáshoz való viszonyuk is nagyon eltérő.
Szerkesztőség
2014.06.24.
Az állandó rohanás a sok munka, vagy éppen a nyári kikapcsolódásnak köszönhetően az év mostani szakaszában sokszor maradnak otthon egyedül házi kedvenceink. Kutatások bizonyítják, hogy az otthon hagyott kutyusok éppen olyan magányosan szomorkodnak, mint az egyedül hagyott gyerekek. Ám van néhány hasznos trükk, amivel könnyíthetünk a helyzeten. Az egyik legfontosabb, hogy a hosszas, búcsúzkodást felejtsük el, ha elmegyünk otthonról. Sokkal egyszerűbb – mindenkinek - búcsúzkodás helyett úgy tenni, mintha mi sem történne, mintha nem hosszabb időre, csak néhány percre mennénk el otthonról.
Szerkesztőség
2014.06.23.
Az állatok jókedvet sugároznak a mindennapjainkba. És nem csak arra az érzésre gondolunk, hogy boldogok vagyunk, ha körülöttünk vannak, hanem hogy a kedvenceink segítenek az egészségünk megőrzésében is. Kutatások bebizonyították, hogy azok a gyermekek, akik olyan családban nőnek fel, ahol van kutya és macska, kevésbé hajlamosak az allergiára. Ugyanez igaz azokra a gyerekekre, akik farmon nőnek föl, nagy állatok társaságában. Azok az immunrendszerben jelen lévő vegyi anyagok, melyek gyerekkorban kifejődnek a házikedvencek társaságában, később is jó egészségben tartanak minket.
Szerkesztőség
2014.06.19.
Sok felnőtt vágyik házi állatra, és még több gyerek. És amikor a gyerek karácsony vagy születésnap előtt könyörgő tekintettel mered ránk hosszú perceken át, valljuk be, nehéz neki ellenállni. Ha pedig a döntés megszületett, akkor jön az igazán nehéz kérdés: milyen állat legyen az új családtag? Mindegyik m ellett vannak érvek és ellenérvek. A kutyákkal az a baj, hogy bár rengeteg szeretetet adnak, sokat is kell foglalkozni velük – ami a gyerek kezdeti lelkesedése után általában a szülőre marad. Sokan gondolkoznak úgy, hogy a cica nem lakásba való, míg tengerimalacot, papagájt vagy éppen hörcsögöt tartani elég sok „piszokkal jár”. Pedig éppen ezek a házi állatok azok, amiket a legtöbben gyerek mellé ajánlanak.
Szerkesztőség
2014.06.17.
Komoly megbetegedést, egyes esetekben a kutya elhullását is okozhatja a szúnyogok által terjesztett szívférgesség, ezért is fontos a vérszívók elleni védekezés a házi kedvencek esetében is. A betegséget okozó fonálféreg, miután bekerül a kutyába, a szív felé haladva a szív környéki erekben telepszik meg, és keringési elégtelenséget, légzési nehézségeket okoz - mondta el Farkas Róbert, a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kar parazitológia tanszékének vezetője az MTI-nek. Kezelési mód létezik a betegségre, azonban ez elég költséges, így érdemes már a szúnyogcsípés ellen védekezni, valamint időközönként vérvizsgálatot végeztetni az állatnál.
Szerkesztőség
2014.06.16.
25 éve működik az Öreg-kishomoki Kisállatokért és Környezetért Alapítvány Mázlis Kisállatotthon – ennek alkalmából szerveztek Állatbarát napot a hódmezővásárhelyi Aldi melletti füves területen szombaton. A rendezvény célja, hogy felhívják az emberek figyelmét arra, hogy többet törődjenek a házikedvenceikkel. Zagyi Imre az állatotthon vezetője elmondta, szeretett volna segíteni a kóbor kutyákon és macskákon, ezért döntött úgy, hogy a telkén létrehoz egy állatotthont.Így alakult meg 25 évvel ezelőtt a Kisállatokért és Környezetért Alapítvány Mázlis Kisállatotthon.
Szerkesztőség
2014.06.10.
Sok gazda él abban a tévhitben, hogy a kutyája tudja, mi a jó neki. Pedig ez egyáltalán nem így van. Akinek volt már kutyája, pontosan tudja, hogy milyen veszélyes és elképesztő ötletekkel tudnak előállni az állatok. Akinek nem volt ilyen élményben része, az ellátogathat egy állatorvoshoz, aki elmeséli majd, mi mindent operált ki kutyákból a teniszlabdától a konyharuhán keresztül a murváig.