Sokan tartják fontosnak, hogy gyermekük egy kedvenc társaságában nőjön fel, mert rendszerességre, felelősségre tanítja a gyermeket. Ennek az együttélésnek vannak veszélyei is, méghozzá az olyan betegségek, fertőzések, amelyeket az állattól lehet elkapni.
Az élősködők nagyon könnyen rátalálnak gazdaállatukra, a kutyára vagy macskára, így aztán a fertőzés könnyen továbbadható. A bélparazitával fertőzött házi kedvenc ürülékével betegséget terjeszthet. A kutyával való foglalkozás után azonnal alaposan kezet kell mosni, és akkor ez könnyen elkerülhető.
Azok az állatok, amelyek a lakásból, házból kijáratosak gyakran megtalálják a bolhák, atkák. Ezek ellen az élősködők ellen bolhanyakörvvel, bolhaporral, nyakra cseppenthető szerrel lehet védekezni.
Heves játék során, vagy amikor a macska fenyegetve érzi magát, előfordul, hogy megharapja, megkarmolja a gyermeket. Az ún. macskakarmolási betegség lázzal, bőrgyulladással, gennyes hólyaggal, nyirokcsomó duzzadásával jár. Megelőzésként a gyermeket meg kell tanítani arra, hogy bánjon kíméletesen a cicával.
Szerencsére már, a kötelező veszettség elleni oltásoknak köszönhetően a veszettség már nagyon ritka. A veszettség fájdalommal, lázzal, érzékzavarral, ingerlékenységgel, bénulással járó fertőzés. A sebet azonnal ki kell mosni. Veszett állat által okozott fertőzés esetében védőoltás-sorozattal lehet kezelni a gyermeket. A veszettség esetében is a megelőzés, vagyis az állat évente történő oltása a legjobb megoldás.
Ha egy állat beteg, viselkedése is megváltozik, bágyadttá, leverté válik. Ha bármi furcsaságot veszel észre házi kedvenceden, fordulj állatorvoshoz.
További érdekességekért kérjük keressék fel Facebook oldalunkat!
(Forrás: otthonikedvenc.hu; Fotó: 7-themes.com)