A második világháborúban, pontosabban 1944-ben már a fővárosi állatkert közvetlen közele is harcszíntérré változott, csak január közepe csitult le. Sajnos ezt az állatkert lakói is megsínylették, ugyanis egy részük golyó, repesz, bomba áldozatává vált, de a tűz, a légnyomás miatt is sok hős állat odaveszett. Elpusztultak a Bölényház lakói, a zsiráfok, Sziám, az elefánt is.
Ha nem golyók tartották rettegésben az állatokat és az ott dolgozókat, akkor pedig maga az etetés vált életveszélyessé. A takarmánytárolót találat érte, így az élelem egy része is megsemmisült, de ha tudtak is mit adni a lakóknak, akkor maga az etetés vált veszélyessé.
Küzdöttek a fűtéssel, ugyanis az épületek sérültek, a nyílászárók és a kitörtek, így a hideg szél szabadon járhatott az állatházakban. Az állatok fáztak, a krokodilok szó szerint vizükbe fagytak.
Ha mégis túlélték a kemény fagyokat és a fegyveres támadásokat az állatkerti állatok, akkor viszont más veszély leselkedett rájuk. Az emberek szó szerint éheztek. Néhányan kétségbeesésükben a mesterséges körülmények között tartott állatokban látták az élelemforrást. Ennek következtében elpusztultak a juhok, az őzek, antilopok, kenguruk és halak.Majdcsak az állatkert teljes állománya megsemmisült a második világháború idején.
További érdekességekért kérjük keressék fel Facebook oldalunkat!
(Forrás: otthonikedvenc.hu; Fotó: szeretlekmagyarorszag.hu)