Utazás előtt nem elég csak bedobni cicát a hordozóba. A méret a komfort kulcsa. A doboznak legalább 1,5‑szer hosszabbnak kell lennie, mint az állat kinyújtott testhossza, hogy kényelmesen fordulhasson, felálljon és lefeküdjön benne. Ám az sem jó, ha túl tágas, mert a stressz felerősödhet benne a nagy tér miatt.

A műanyag hordozók strapabíróak, könnyen tisztíthatók, így ideálisak hosszabb utakhoz, de akár állatorvosi látogatáshoz. Ha viszont a cicád nyugodtabb, kevésbé ideges típus, a puha textil hordozók kényelmesebbek, könnyebbek, és ideális választás lehet rövid kiruccanásokhoz.
Fontos szempont, hogy a hordozó jól szellőző legyen, valamint legalább ennyire fontos, hogy masszív zárja legyen. A macskák fifikás állatok és még véletlenül sem szabad esélyt adni a szökésnek.
A felső nyílás kifejezetten praktikus félénk cicáknál, így könnyebb beletenni, kivenni.
Bármilyen utazásra is indulunk, a hordozón legyen fogantyú, hogy a csomagok mellett könnyebb legyen a házi kedvenc szállítása.
Ne akkor használd először a hordozót, amikor utazni kell. Szoktasd hozzá fokozatosan. Hagyd odahaza nyitva az ajtaját, tegyél bele pokrócot, jutifalatokat. Így jó dolgokhoz fogja kötni a hordozót.