A lakásban élő állatoknak annyival könnyebb az életük a nagy melegben, hogy számukra megoldott a naptól való elbújás. Még így is megviseli egyik-másik állatot a hőség.
Gyakran igyekszünk a nagy melegben valamilyen kis légmozgást előidézni, ezt általában huzattal valósítjuk meg, ha semmilyen technikai megoldást nem kívánunk használni. Csakhogy egyes állatfajok, mint a rágcsálók, különösen a tengerimalac kimondottan érzékeny erre a levegőmozgatásra. A rágcsálók ketrecébe a nagy melegben egy nedves kendőt is be lehet helyezni a kis állatka helyére. A párolgó nedvesség nagyon hamar kifejti hűtő hatását. Biztosan nem fognak rágcsálóink haragudni ránk, ha ezt megtesszük nekik. Ha a huzatra érzékeny néhány faj, akkor a légkondicionáló sem a legjobb arra, hogy lehűtsük a levegőt, hiszen ízületi panaszok és megfázás is jelentkezhet utána kedvenceinknél.
Nagy melegben az akváriumok ökológiáját is nehezebb fenntartani. A meleg hatására ugyanis algásodás indulhat meg. A magasabb vízhőmérséklet során jóval kevesebb a felvehető oxigén mennyisége, így a medencénk lakónak élete veszélybe kerülhet. A részleges vízcsere a legbeváltabb módszer, de a vízhőmérséklet egyensúlyának fenntartása érdekében érdemes egy-két jégkockát is a vízbe dobálni naponta. Az ilyen kritikusan meleg napokban, időszakokban minden nap ellenőrizni kell az akvárium hőmérsékletét.
További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!