A tengerimalac igen félénk kis jószág. Nagyon barátságos, az emberhez könnyen hozzászokó rágcsáló, csakhogy egy hirtelen mozdulattól úgy meg tud ijedni, hogy még fel is ugrik. Ha új állatkát viszünk az otthonunkba, akkor időt kell neki adni ahhoz, hogy az új környezetét megszokja. Gondoljunk csak bele, hogy születésétől kezdve az anyja mellett volt. Valamennyi ideig ott is élt, majd egyszer dobozba rakták, és egy új helyen, nálatok találta magát. Persze, hogy meg van illetődve.
Ahhoz, hogy megszokja a jelenlétünket, a személyünket érdemes sűrűn kézbe vagy ölbe venni. Helyesen úgy emeled ki a helyéről, hogy az egyik kezeddel a mellkasa alá nyúlsz, a másikkal pedig a hátsó lábait, hátsó felét tartod. Megkínálhatjuk közben finom, friss falatokkal. Ne maradjunk szótlanok, beszéljünk hozzá, hogy ne csak a szagunkat, de a hangunkat is megszokja.
Ha a helyén van az állatka, és felé közelítünk, azt hangjelzéssel jelezzünk. Csak beszéljünk hozzá, hogy felkészülten érje jelenlétünk. Ha hallotta a mozgásodat, a lépteidet, akkor nem ijed meg, de ha váratlanul és nesztelenül „törsz rá”, akkor inába száll a bátorság.
Ha egyedül tartod a tengerimalacod, akkor igyekezz vele sűrűn foglalkozni, mert társasági kis lények. Ha nem tudsz kellő időt szakítani a malackádra, akkor szerezz társat neki. A tengerimalacok összeszokatása azonban egy külön téma.
További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!