Azaz emberek nem, de az állatvilág már újból megtelepedett. Nemcsak vadak lepték el a környéket, hanem az egykor ott élő kutyák leszármazottjai.
Rajtuk kívül vaddisznók és farkasok is felkeresik az embertől elzárt területet. A zónát csak kevés ember keresi fel, leginkább kutatók. Az egyikük azt szerette volna megtudni, hogy a csernobili veszélyzónában lévő farkasok mekkora távolságra merészkednek a zónán kívül. Egy kutató felfigyelt 14 szürkefarkasra, melyek közül az egyikük kitűnt, mert jóval fiatalabb volt. Nyomkövetőt szereltek az állatokra, hogy megfigyeljék mozgásukat. Ez alapján annyit tudtak meg, hogy az idősebb állatok a vizsgálatok napjai alatt nem hagyták el a területet, de a fiatal igen. Azt nem lehet tudni, hogy mekkora távolságig merészkedett el, mert a nyomkövető elromlott, de az sem ismert, hogy visszatért-e a zónába.
Ez volt az első ilyen jellegű vizsgálat, amelyből kiderült, hogy az állatok eltávolodhatnak a zónától, és ez azért okozhat gondot, mert nagy esély van arra, hogy mutáns gének jelentek meg a szervezetükben a magas sugárzásnak köszönhetően.