Jump to content

Nevető és csiklandós állatvilág

2016. 11. 17. 20:00

Egyértelmű, hogy az állatok is éreznek, és ha így van, akkor tudnak szomorúak lenni és örülni.

A patkányok is nevetnek, még ha nem is úgy, mint mi emberek, hanem inkább számunkra hallhatatlan módon, azaz ultrahangon teszik azt.

Az ember is akkor reagál a csiklandozásra, ha nem stresszes, nem feszült. Ha jókedvűek vagyunk, akkor egy csiklandozás nevetésbe fog torkollni. Ha azonban stresszes vagyunk, a kommunikációt és az érintkezést is kerüljük.

A patkányok esetében is teljes mértékkel igaz ez, ráadásul a patkányok más emlős mellett ugyanúgy csiklandósak, így csimpánzok is, de az egerek egyáltalán nem csikisek.

A főemlősök és az emberek már sokszor akkor is nevetnek, amikor csak sejtik, hogy csiklandozás fog következni. Ilyenkor az agyban boldogsághormon szabadul fel, amely kellemes érzés az ember és az állatok számára is.

Most be is azonosították a patkányoknál azt az agyi területet, amely esetükben is a nevetésért felelős. Mindez azért jelentős, mert később fel lehet használni az eredményeket arra, hogy depresszióval küzdő emberek számára a megfelelő agyterületet gyógyszerekkel stimulálni tudják.

A csimpánzok nem csak csiklandósak, de izgalmukban, örömükben ugrándozni is képesek, ahogy a kismalacok, a tengerimalacok is.

További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!

 

(Forrás: otthonikedvenc.hu | flickr.com/képek)