Ez a gyomnövény, amelyet egérárpának is neveznek, kalászának száradása után darabjaira eső része fúródhat a kutyus testébe.
Ez a növény bárhol megtalálható május végétől, körülbelül ekkorra szárad meg a kalász, és ettől az időtől már veszély leselkedik az állatokra. A még nyers, friss növény nem jelent gondot, csak a száraz változat. Szúrós vége a kutya testén bárhová be tud fúródni és a testnyílásokat sem kíméli. Ha pedig bejut, akkor gyulladást okozhat. Súlyosabb esetben pedig gennyező, váladékozó seb keletkezhet az érintett területeken.
Hogyan lehet a toklász ellen védekezni? Legegyszerűbb módja az, hogy az ilyen jellegű területet elkerüljük. A másik módja, hogy minden sétálás után tüzetesen átnézzük kedvencünk szőrzetét, tappancsait, füleit. Célszerű nyáron amúgy is rövidre nyírni az állat szőrét. Nemcsak a hőség miatt, hanem a toklásznak sem engedünk teret. Fontos, hogy a talppárnák közötti szőrös részt is kopaszítsuk le annyira, amennyire csak lehet, de a fokozottan veszélyeztetett területeken is érdemes ilyenkor kicsire vágni a szőrt.
További érdekességekért kérjük keressék fel Facebook oldalunkat!
(Forrás: otthonikedvenc.hu; Fotó: flickr.com)