Jump to content

Kutyával az erdőben

2017. 09. 21. 14:00

Ha már álmotokból felkeltve is össze tudtok készülni egy egynapos kirándulásra, ideje megfontolni az akár több napig tartó közös kalandot is.

Felkészülni, vigyázz, rajt!

Először is nagyon fontos, hogy ne a napi sétákra alapozzunk, ha hosszabb kirándulásra indulunk a kutyusunkkal. Őt ugyanúgy fel kell készíteni egy túrára, ahogy magunkat is. Induljuk egyre hosszabbodó sétákra, kirándulásokra, és győződjünk meg arról, hogy ezek már nem jelentenek megerőltetést négylábú túratársunknak.

Érdemes meglátogatnunk az állatorvost is, aki nemcsak a kutyánk fizikai állapotáról tud biztos információt adni, de abban is segíthet minket, hogy milyen oltásokat ajánl, és tippeket adhat az elsősegélycsomagunk összeállításához is.

Pakolj gondosan, sétálj felkészülten!

A kutyás kirándulósorozat, a Tappancslista két főszereplője, Lia és Nina összeállított egy listát a közös barangolások kötelező kellékeivel. Indulás előtt érdemes megnézned a videóban, hogy mindent bekészítettél-e!

Vigyetek magatokkal pórázt és hámot, mindenképp legyen nálatok víz és egy itatótál! Valamint a teljes kirándulás idejére elegendő táp, esetleg némi jutalomfalat, az oltási könyv, láthatósági mellény, kullancs elleni nyakörv. A kakizacskót se hagyjátok otthon, attól még, hogy a természetben vagytok, nem szép dolog hátrahagyni a nyomokat.

Jó éjszakát neked, és jó éjszakát a kutyusodnak!

Mindenféleképpen kényelmes és biztonságos megoldás, ha a túrát minden nap egy olyan pontig tervezed, ahol a kutyusoddal együtt meg tudsz szállni. Vannak kifejezetten kutyabarát szálláshelyek, ilyet talált Lia és Nina is a Tappancslista legújabb részében, amikor a Bakonyban kirándultak.

Ha nincs lehetőséged a túra megszakítására, sor kerülhet egy kalandos sátorozásra is! Ilyenkor számolj plusz egy főként a túratársaddal, hogy biztosan kényelmesen elférjetek. Fekvőhelyként egy polifoamra helyezett, összehajtott paplan vagy hálózsák kiválóan működik. Érdemes lehet a túrát megelőzően gyakorlatot tartani a kertben vagy akár a lakásban is. Utóbbi esetben azt biztos el tudod érni, hogy a kutyusod ne értetlenül álljon a természetben felállított fekvőhelye előtt, hanem már ismerje azt, és rajta legyen a szaga. Mindig tájékozódj arról, hogy a kiszemelt helyen lehet-e sátrazni!

Menjünk tovább!

Egy-két dolog még jól jöhet a kirándulások alatt, de ezek már a kötelezőn felül vannak! :) Egy kefével bárhol gondoskodhatsz arról, hogy ne maradjanak rovarok, növények és egyéb apróságok a kutyád bundájában. A kedvenced mancsát is rendszeresen ellenőrizd, nehogy egy tüske vagy egy szálka beszoruljon és felsértse. Egy törülköző segítségével pedig akár egy váratlan pocsolyában hempergőzés után is pikk-pakk rendbe szedheted a kutyádat.  

 

Ha úgy érzed, nem csak testben és kellékekben, de lélekben is felkészültél a közös túrázásra, vágjatok neki, egész biztosan felejthetetlen kaland lesz mindkettőtök számára! (X)

(Forrás: Szerkesztőség)