Ez utóbbinak mássága abban nyilvánul meg, hogy a kutyusokat napi több alkalommal le kell vinni sétára. A kint élő állatoknak lehetősége van az elég mozgásra és arra is, hogy kisebb és nagyobb dolgaikat kint intézzék el. No, persze, ha a gazdi rendezett és szép kertet szeretne magáénak tudni, akkor a kutyagumit időközönként illik összegyűjteni.
Más a helyzet azokkal a gazdikkal, akik lakában tartják kedvenceiket, így a séta irányul a kutya testmozgására és az egészségügyi dolgainak elvégzésére is. A felelős gazdik számára egyáltalán nem kérdéses, hogy az elhagyott végterméket kis zacskóba összegyűjtik és a szemetesbe dobják. Csakhogy nagyon sok kutyatartó még egyáltalán nem jutott el a tudatosságnak és a felelősségnek arra a szintjére, hogy a kutyasétáltatás ne csak a hám felcsatolásával járjon, hanem a zacskók zsebre dugásával is. Ez a kis zacskó ugyanis sok másik kutyasétáltatót, sőt kutya nélküli járókelőt megóvhat attól, hogy kutyagumiba lépjen.
Márpedig tudhatjuk, hogy az milyen kellemetlen.
Nem kell ahhoz nagyvárosban sem élni, hogy tapasztalhassuk ezt a kellemetlenséget. Mennyibe kerül megvásárolni egy egész tekercs zacskót, amely akár hónapokig is kitarthat? Mennyibe telik az, hogy lehajolunk összeszedni a kutyagumit? Ha már úgyis időt és energiát szánunk a kedvencünkre, akkor az sem jelent olyan sok többletet, hogy zacskóval felszedjük az ürüléket.
A kutyagumi esztétikailag is rontja a környezetet, de ezentúl veszélyes az emberre és más kutyára nézve is. Arról nem is beszélve, hogy milyen kellemetlen szaggal és látvánnyal jár az, ha belelépünk egy adagba.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!