Valószínűleg pontosan emiatt olyan népszerű a macskák mellett a kutya. Régi barátság a miénk, de a munkánkban is kivehetik a részüket.
A kutyák kiválóan alkalmazhatók terápiás állatként is. Ezt már régebb óta tudjuk, és Amerikában már a pszichiáterek is bevonják jó ideje a kutyákat.

A kutya által asszisztált terápia azt jelenti, hogy a szakember mellett egy négylábú jó barát oldja a páciensekben a szorongást, a félelmet. Jelenlétük annyira sokat jelent, hogy a terápia sokkal hatásosabb lehet kutyával, mint kutya nélkül.
A kutya jelenlétében történő terápia az Egyesül Államokban nem újdonság és némelyik európai ország is felismerte a kutyák ilyen jellegű előnyét is, de vajon Magyarország készen áll erre?
Az ismert, hogy hazánkban is folyik a segítőkutyák kiképzése és egyáltalán nem vagyunk ebben rosszak. A segítőkutyák képzése azonban nemcsak arra irányul, hogy a valamilyen betegséggel élő személyeket tudják kiszolgálni és segíteni, hanem a nevelési és oktatási intézményekben is segítség a gyerekeket. Erre egyre nagyobb az igény, és többször halhattunk már olyan hírt, hogy terápiás eb járt egy-egy intézményben.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!