Egy állatát felelősen gondozó gazdi odafigyel kedvence táplálására, szórakoztatására, de a gondozás is beletartozik. A kutyás lakás tisztántartása más, mint az a ház, ahol nem él egyetlenegy állat sem.
![](/data/documents/images/original/f/3/d/f3d38f3a3d19874faa014e204bfd4151.jpg)
Egy-egy séta után bekerülhet a lakásba a sár, a homok, a bundába ragadt növénydarabok. A megázott kutya sáros farka nyomot hagyhat a falon, tappancsa a padlón. Ha a sétát alapos fürdés is követi, a kanapéba, fotelba befészkelő eb a kárpittal, párnával, ágytakaróval érintkezve szagot hagyhat maga után. Mégis nagyon fontos szempont állataink egészsége, és a sok fürdetés nem tesz jót a kutyák mancsának.
A gazdik egy idő után már annyira megszokják kedvenceik szagát, hogy nem is érzik, de egy vendég számára átütő lehet a kutyaszag.
Nemcsak a sár hagyhat nyomot az otthonunkban, hanem a szőr is. A hosszabb szőrű kutyák esetében akár napi követelmény lehet a rendszeres fésülés, de a rövidebb szőrű kutyusok sem vetik meg ezt, ráadásul egyszerre össze lehet gyűjteni nagyobb mennyiségű kihullott szőrt.
A kutya szőrén található baktériumok eresztik magukból a kutya jellegzetes szagát. Ahhoz, hogy az otthonunk ne legyen szagos, a szőrt szükséges eltávolítani az eb fekvőhelyéről. Ebben segítségünkre lehet a szösztelenítő henger, de a porszívózás még hatékonyabb megoldást jelent az egész lakásban. A porszívózást pedig kövesse mindig illatosított felmosó vízzel történő takarítás. A szennyeződéstől is megtisztítjuk az otthonunkat, de a kellemetlen szagoktól is.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!