Jump to content

Hogyan utazzunk kutyával tömegközlekedési eszközön?

2016. 10. 13. 07:00

A nagyvárosi életforma nem jelenti azt, hogy az állattartásról le kell mondani. Nem is tesszük azt, hiszen számos család számára teljesen természetes, hogy kutyával, macskával, más állattal osztja meg lakását.

A nagyvárosi forgatagban azonban máshogy kell egy kutyával közlekedni, sétáltatni, mint vidéken. Ahhoz, hogy zöld területen tudjon a gazdi kedvencével mozogni, sokszor kell tömegközlekedési eszközt igénybe venni.

Ha a négylábú kistestű, akkor egy kézipoggyásznak megfelelő méretű táska elég a kutya hordozásához. A táskának olyannak kell lennie, amelyből az állat nem tud kiszabadulni. Ha közepes vagy nagyobb termetű kutyája van valakinek, teljesen mindegy, hogy milyen a kutya viselkedése, hány éves, milyen fajtájú, kötelező a szájkosár viselése, valamint a póráz. Tömegközlekedési eszközre csak így vihető fel. A kutya menetjegyét ugyanúgy ki kell fizetni, mint a gazdáét. Azután az eb után azonban nem kell fizetni, amelyet kézipoggyászban lehet szállítani. Ugyancsak nem kell jegyet váltani azoknak a segítő kutyáknak, amelyek a rászoruló embert segítik a közlekedésben.

Nemcsak a kistestű kutyákra, de a nagyobbakra is vigyázni kell a mozgólépcsőkön való közlekedéskor, ugyanis számos baleset ennek köszönhető. Sokszor sérül meg így a kutyusok lába, ezért érdemes kézben szállítani. Sokan azt sem tudják, hogy egy ember csak egy kutyával veheti igénybe a tömegközlekedést.

További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!

(Forrás: otthonikedvenc.hu | flickr.com/képek)