Jump to content

Tudtad a kutyákról?

2016. 11. 16. 20:00

Régóta igaz és hű társaink a kutyánk. Családunk tagjaiként tekintünk rájuk. Lehet, hogy régi a kapcsolat, de néhány információ okozhat meglepetést.

Ismert, hogy okos állat a kutya. Az okos ebek olyan szinten vannak, mint egy kétéves gyermek. A kutyás gazdik egyáltalán nem szeretik, ha a kutyák okosságát összemérik, mert mind okos, mégis a tudósok azt mondják, hogy a Border collie-k a legokosabbak mindközül. Okosak még a németjuhászok, a dobermannok, a golden retrieverek.

Jól ismert, hogy a leszidott kutyus milyen bociszemekkel képes az emberre nézni. Valójában így reagálnak a szidásra, de amikor leszidjuk őket egyáltalán nem éreznek semmiféle megbánást és bűntudatuk sincs.

Ma is imádjuk a kutyákat, de korábban még spirituális jelentésük is volt ezeknek az állatoknak. A görög mitológiában, a maja kultúrában és más népek ünnepségeinek is szereplője volt a kutya.

A kutya az az emlős, amelyik a legváltozatosabb megjelenéssel büszkélkedhetnek. Nemcsak külső megjelenésük, de koponyájuk is nagyon nagy eltérést mutat.

Úgy szeretjük a kutyáinkat, mint családtagjainkat, így egy-egy puszit nemhogy nem tartunk kórosnak, hanem szeretjük, ha megnyalogatnak. Azt tartjuk, hogy nincs több baktérium a szájukban, mint az emberekében, pedig valójában olyan kórokozókat hordozhatnak, amelyek az emberre is veszélyt jelenthetnek.

A kutyák megérezhetik és jelezhetik az emberek, gazdáik megbetegedését. Szimatolással jelzik a daganatos betegségeket, a vércukorszint ingadozását. Erre a képességükre alapozva már képeznek ki speciálisan kutyákat, hogy időben felismerjék a bajt.

Kutyáink is hasonló betegségekben szenvedhetnek, mint az emberek. Őket sem kíméli a daganatos megbetegedés, de más embernél is jelentkező kutya változatban megjelenő kór üti fel a fejét.

További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!

(Forrás: otthonikedvenc.hu | flickr.com/képek)