Jump to content

Nevelési hibák, amelyeket kutyáink esetében teszünk

2016. 12. 13. 06:00

Ahogy a gyerekekből is a legjobbat szeretnénk nevelésük során kihozni, így vagyunk pont az állatainkkal is. Esünk azonban olyan hibába, amellyel inkább ártunk, mintsem használunk kutyusunknak.

Nem esik jól szembesülni egy dolgos munkanap után azzal, hogy csíntalan kedvencünk valamit széttépet, kikapart, azonban azon már változtatni nem tudsz. Megtörtént. Valamit tenni kell annak érdekében, hogy ez ne ismétlődjön meg, azonban ismertetni kell a kutyussal, hogy mi az, amiért leszidod. Ha csak simán rossz kutyának nevezed, abból nem derül ki, hogy ezt miért kapja. Mutasd meg neki, vidd oda a tetthelyre, ahol a rosszalkodást elkövette és így majd össze tudja kapcsolni, hogy a szobanövény földjének kikaparása, a bútor összekarmolása egyáltalán nem jó buli.

Ha arra érkezel haza, hogy a tündéri képű állatod valami rosszat csinált otthont, akkor mit teszel? Leszidod, és a helyére küldöd? Csakhogy ezzel az a gond, hogy a rossz élményt, a rossz cselekedet saját alvóhelyével fogja összekötni. Ne csodálkozz, ha negatív érzelmeket vált ki belőle fekhelye és igyekszik majd kerülni.

A lakásban tartott kutyusnak időbe telik, amíg megtanulja szabályozni az ürítést. Számukra ez nem úgy működik, mint azoknak az ebeknek, akik kertben, szabadon mozoghatnak. Bizony előfordulhat, hogy a lakásban végzi el a dolgát. Sokan tartják a legjobb tanításnak, ha az állat belenyomják saját ürülékébe. Kellemetlenül fogja magát érezni, és ettől még nem fogja tudni, hogy mi a helyes.

Úgy szabad kutyát vállalni, hogy néhány órát legyen csak egyedül. Persze, hogy igyekszik magát szórakoztatni, ha naphosszat magára van hagyva.

További érdekességekért kérjük, keressék fel Facebook oldalunkat!

 

(Forrás: otthonikedvenc.hu | flickr.com/kép)