A szúnyog nem elégszik meg egy csípéssel. Keresi áldozatait, hogy vérükből megtömhesse magát. A kullancs nem ilyen vándor vérszívó. A gazdaállaton napokig képes megtelepedni, csakhogy tele tudja magát szívni vérrel.
A szúnyogcsípés elleni védelem nagyon fontos, mert egyre nagyobb veszélyt jelent a fertőzött szúnyogok által terjesztett szívférgesség. A megelőzésben segíthetnek a különféle cseppek, nyakörvek. Amikor a szúnyogok ellen védekezünk, akkor általában a kullancscsípés ellen is védett az állat.
A kullancsok a Lyme-kórt terjeszthetik, ezért ellenük is védekezni szükséges. A kifejlett kullancsok közül leginkább a nőstényeknek van szüksége a vérre. A hím kullancs is olykor szívhat vért, de ez kevésbé jellemző. Azért mászik fel egy gazdaállatra, hogy egy termékeny nőstényt találjon és szaporodhasson. A nőstény azonban a peterakás miatt keresi fel a gazdaállatot, ugyanis a vérből állítja elő a petéket. A peterakás után a nőstény maga el is pusztul.
![](/data/documents/images/original/6/f/f/6ff7040be8368d393e299f7c81dac36e.jpg)
A kullancsoknak a különböző növekedési fázisaikban ugyancsak a vérre van szükségük. A lárvából nimfa lesz, és ezután kifejlett kullancs. A következő fejlődési szakaszhoz ugyanúgy vért szívnak, mint a nőstények a szaporodáshoz.
Korábban úgy mondták, hogy fentről és lesből támadnak ránk és állatainkra a kullancsok, valójában azonban lent várakoznak arra, hogy közelükbe menjen a gazdaállat (ember). Óvatosan felkapaszkodik, és nem túl szapora léptekkel érkezik el arra a helyre, amelyet a vérszíváshoz megfelelőnek vél.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!