Jump to content

Fúj, köpd ki! Nem finom!

2022. 04. 04. 19:00

Globális probléma a felhalmozódott műanyag hulladék. Sajnos a természetben is jelen van. Ott, ahol létidegen.

Az, hogy a természetben is megjelenik az ember alkotta műanyag, azt is jelenti, hogy az állatok is találkoznak vele. Egyes esetekben a testükre szorul, kerül valahogy, a mikroműanyag pedig akár az állatok szervezetébe is bejut.

Főleg a tengeri állatok esetében jut eszünkbe a műanyag hulladék veszélye, pedig a kutyánkra nézve is lehet veszélyes. Az otthoni környezetünk tele van apró műanyag holmikkal, amellyel a kutyusok is szívesen játszhatnak. A játék során pedig bekerülhet a szervezetükbe is. Van, hogy mindez a szemünk láttára történik, máskor pedig csak azt vesszük észre, hogy az eb nem úgy viselkedik, mint szokott.

Mit okozhat a műanyag, ha lenyeli a kutyus? Megakadhat a nyelőcsövében és fulladásos roham törhet rá. Ha a nyelőcsövön átjut a műanyag és nem jut tovább a béltraktuson és nem távozik, akkor hasmenés, letargia, étvágytalanság jelezheti, hogy gond van. Amennyiben ez még fájdalommal is jár, úgy a nyugodt és kedves kutyus akár harapósság, agresszívvá válhat.

Ha levegő után kapkod a kutyus, akkor a Heimlich-féle fogással meg lehet próbálni az idegen anyag eltávolítását, de ha nem megy, azonnal orvoshoz kell fordulni.

További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!

(Forrás: otthonikedvenc.co.hu | Képek: pixabay.com)