Az ajándékba hozott egér, patkány béka, egyéb csak arról tanúskodik, hogy macskánk annak ellenére ugyanúgy vadászik, hogy egészséges étrenden tartjuk. Amelyik cica a házból kijárhat, sokkal nagyobb az esélye arra, hogy megsérül, balesetet szenved. A macska márpedig csendben szokott szenvedni.

A macskák szeretnek félrehúzódva lepihenni még akkor is, ha a gazdi megtesz mindent azért, hogy a lehető legkényelmesebb helyet biztosítson kedvencének. Szeretnek számunkra kényelmetlen, eldugott helyen pihenni és akkor is így tesznek, ha betegek, megsérülnek.
Azok a cicák, akik jobban szabadjára vannak engedve, bejárhatják a környéket, több veszélynek is kiteszik magukat és meg is sérülhetnek. A gyengébb, sérült állattal a vadonban végeznek az erősebb társaik és ez a macska ösztöneiben ugyanúgy benne van, még akkor is, ha már jó helyen, gazdája mellett tudhatja magát. A szobacicáknak nem kell megküzdeni minden falatért, még a kint tartott gazdis cicák sorsa sem olyan kiszámíthatatlan, de ha betegség üti fel a fejét, a macskák akkor is elbújnak a további bajok elkerülése érdekében.
A gazdik jól ismerik kedvenceiket, ezért általában fel is szoktak figyelni olyan viselkedési formára, amelyet eddig nem mutatott állata. Az étvágytalanság, a lecsökkent aktivitás, a gazdájának kerülése, elbújás mind-mind árulkodó jel lehet, hogy valami történt a cicával. Egyértelmű jel lehet a fájdalomra, ha az amúgy nagyon hízelgő és bújós cicánk elkerül, vagy érintésre fájdalmasan felnyávog. Sőt maga a túlzott nyávogás is figyelemfelkeltő lehet. Ha észrevettük, hogy valami nem stimmel a cicánkkal, de szemmel látható nyoma nincs betegségnek, érdemes állatorvostól segítséget kérni.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!