Főleg a cicás gazdik tudják igazán, hogy a cicáik kommunikációjának csak kis hányadát teszi ki az, hogy nyávogó hangot hallat az állat. A dorombolás is a hangadás egyik módja, amely mindegyik macskafajta sajátja, de ezenkívül számos nonverbális jelzéssel is kommunikálnak.
![](/data/documents/images/original/d/d/4/dd46a882a95a726043a11b30c24cb074.jpg)
A Maine Coon fajtájú cica leginkább a nagyságáról híres, azonban azt kevesebben ismerik, hogy egy beszédes fajtáról van szó. Attól függetlenül, hogy nagyra megnőhet, mégis igazi vékony cicahangot hallat. Talán ehhez a külsőhöz oroszlánbőgést tudnánk társítani, de ez nem így van.
A világ legkisebb fajtájú macskájához, a szingapúri macskához már sokkal jobban illik a vékonyka hang. Meglepő, mert az apró macskatermethez viszonyítva nagy hang jön ki a szingapúri cicából és szeret is beszélgetni.
Egyes cicák azonban az átlagosnál is sokkal beszédesebbek, azaz nyávogósabbak. Az ilyen cicák igénylik a társaságot, mert mindig kell valaki, akihez nyávoghatnak. Az ilyen fajtákat nem is jó sokáig magukra hagyni, az egyedüllét megviseli őket. Ilyen a keleti macska és az orientális macska is.
A burmai cicák nemcsak szépségükkel terelik magukra a figyelmet, de hangjukkal is igyekeznek. Ők azok, akiknek be nem áll a szájuk.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!