Még a gyakorlott macskás gazdik is nagy különbségeket tapasztalhatnak egyes kedvenceik között. Mindegyikük tud hízelegni, de azt is a tudtunkra adják, ha épp nincs kedvük a társaságunkra.

A hozzánk való dörgölőzés, a dagasztás, a dorombolás, a társaságunk felkeresése azt jelzi, hogy igényt tart a cicánk a közelségünkre, ám nincs ez mindig így. Ezt is igyekeznek jelezni felénk, feltéve, hogy megértjük ezt.
Mi sem vágyunk mindig más társaságára, ilyenkor igyekszünk kerülni mindenkit. Pontosan ezt igyekeznek tenni a cicáink is. Ha a macska ezen állapotában kívánjuk minden áron megközelíteni, magunkhoz venni az állatot, ne csodálkozzunk, ha nem lesz tartós a kontaktus. Igyekeznek megfelelő távolságba kerülni tőlünk a macskák, és ezt tartsuk tiszteletben. Ne közelítsük meg, ne akarjuk minden áron megsimogatni.
Az izgatott, ideges, valamire koncentráló cica a farkát ide-oda rángatja. Még egyértelműbb jele az izgatottságnak, ha a szőrét felborzolja. Ilyenkor semmiképp ne akarjuk minden áron megközelíteni, mert szinte biztos, hogy karmolással gyarapodunk.
A macska farka a hangulatának állapotmutatója, de ugyanúgy a fülek is jelezhetik izgalmi állapotát. Ha a füleit nem hegyezi, hanem lecsapja, hátrahúzza, biztosak lehetünk abban, hogy valamire nagyon figyel, gyanús számára. Hagyjuk lenyugodni, és ne akarjuk mindenáron cirógatni, megfogni.
További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!