Szombat délutánra pont ilyen videóra van szükségünk. Nem ártana ilyen fegyelem a környezetünkben sem. Lehet nyávogni kellene?
Aki nem az igaz és egyenes utat választja élete során, az is lehet igazán nagy állatbarát. Az amerikai férfi maximálisan annak minősül.
Az iskola informatika termében, a gépek előtt ülve egy csapatnyi diák és egy tanár riadt meg, amikor nem várt vendég érkezett a terembe...az ablakon keresztül.
A pulykák háziasítására már korábban is találtak bizonyítékokat, de most tovább DNS-vizsgálatokat is bevetnek az adatok pontosítása érdekében.
Macska és galamb a természetben nem kerülne ilyen élethelyzetbe. Ha igen, nem ilyen végkimenetele lenne, mint most.
Már négyszázezer szárnyast kellett megsemmisíteni hazánkban a madárinfluenza miatt, de más európai országban sincs máshogy.
Sem a kinézet, sem a lábak száma nem gátolja, hogy két állat között barátság szövődjön. Így esett meg az, hogy egy madár és egy kutya megtalálták egymást.
Amióta jeladóval látják el szakemberek a vándormadarakat, egyre jobban megismerjük szokásaikat. Azt is tudják, hogy néhány gólya nem jutott el olyan délre Afrikában, mint szokott, mert a sáskajárás megállította őket.
A vándormadarak nem azért utaznak el, mert nem jó a nyári szálláshelyük, a tolluk nem védi meg a hidegtől. Egyszerűen az élelem nem elég.
A pénzszerzés könnyű és vonzó módját találták meg azok, akik madarakat tanítottak be az eldobott fémpénz összegyűjtésére.
Kellett neki megszólalni. Mindenképp kényelmetlen helyzetbe hozta gazdáját a beszélő papagáj, ha igaz volt, amit mondott, ha nem.
Ebbel él, ebbé válik, tartja a mondás. Eszerint, aki macskával él, az elmacskásodhat. Így járt Sophie a bagoly is.