Jump to content

Jelképpé vált nagy utazók

2019. 07. 28. 08:00

Hazánkban is kedveljük a költöző madarakat. Csodáljuk őket, hogy milyen elszántan, ösztönösen teszik meg azt a nagy utat, hogy telelőhelyükre, majd onnan vissza, költőhelyükre érjenek vissza.

Strasbourg története során tartozott a németekhez és a franciákhoz is, amelyből érezhető, hogy harcok folytak a területért. A Rajna menti város fekvése miatt volt ennyire jelentős, de nemcsak az emberek láttak benne lehetőséget, hanem a hosszú lábú és csőrű költöző madarak, a gólyák is. Rendszeresen keresték fel Strasbourgot azért, hogy szaporodhassanak, majd innen indultak vissza telelőhelyükre. Ám idővel egyre csökkent a számuk az elzászi városban. A legenda szerint a helyiek annyira vissza akarták csalogatni a gólyákat városukba, sőt marasztalni szerették volna, ezért megszabadították a madarakat a farktollaiktól, így képtelenné váltak a hosszú út megtételére. A történet habár elég mostohának tűnik, de a gólyákat ellátták minden jóval. Ha már télire is maradtak, teljes ellátásban részesültek és a város azóta is sok gólya otthona.

A fehér gólya annyira kedvelt madár Strasbourgban, hogy a város címerén kívül ajándéktárgyakon, plüssfigurák formájában, zászlókon is előforduló jelképmadárrá vált. A gólya a tavasz hírhozója, de egyben a hűséget és a boldogságot is szimbolizáló jelkép. Becses madarak.

További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!

(Forrás: otthonikedvenc.co.hu | képek: pixabay.com (A képek illusztrációk)