Jump to content

Járjunk nyitott szemmel, segítsünk, ha kell

2020. 03. 23. 08:00

Nehéz időszakot élhet meg több ország lakossága. A koronavírus-járvány megbetegedéseket, halálos áldozatokat követel, ezért a megelőzésen van a hangsúly.

Szerte a világban korlátozták az országhatáron ki és be történő haladást. Magyarországon is azért rendelték el a távoktatást, a különböző szabályokat, hogy az idősebb korosztályra igazán veszélyt jelentő vírus terjedését meggátolják. Akik külföldről érkeztek haza, automatikusan két hét karantén vár rájuk, mások önként vonultak karanténba. Van, aki a vírus miatt kórházba kényszerült.

Mivel azonban a legtöbb háztartásban van valamilyen háziállat, a kórházban töltött időszak, vagy a karantén nemcsak az ember számára nehéz, hanem a háziállatnak is.

A legtöbben nem vagyunk arra felkészülve, hogy két hétre előre gondolkodjunk akár családunkat, de a házi kedvenceinket illetően sem.

Azt már tudjuk, hogy sem az ember nincs veszéllyel az állatra a koronavírussal, és fordítva sem igaz. A karantén bárkire várhat, akinél a koronavírus gyanúja fennáll. Ha ez bekövetkezik, akkor az valószínűleg olyan gyorsan történik, hogy nincs idő arra felkészülni. Az állatvédők arra motiválják a gazdikat, hogy legyen előkészítve az állat oltásokat, egészségügyi vizsgálatokat tartalmazó kiskönyve, legalább két heti táplálék be legyen az állat számára biztosítva. Akinek van családja és/vagy rokona, barátja, az megkérhet valakit arra, hogy szerezzen be azt, ami szükséges, de ha más nincs, akkor a helyi állatvédők, a rendőrség is segíthet az állatok ellátásában.

A koronavírus-riadalom bárki életében jelentkezhet, akár felkészületlenül is érintheti. Ha valaki arról értesül, hogy a környezetében valaki azonnali kórházi ápolásra szorul, kedvencét magára kell hagynia, vegye fel a kapcsolatot a helyi önkormányzattal, vagy akár a rendőrséggel.

További érdekességekért kérjük, keressétek fel Facebook oldalunkat!

(Forrás: otthonikedvenc.co.hu | képek: pixabay.com (A képek illusztrációk)