Általában szeretjük az érdekes vagy vicces sztorikat, amelyek emberekkel történnek. Hasonlóan kedveltek azok is, amelyben állatok szerepelnek. Ha az még vicces, vagy az átlagostól eltérő, igazán népszerű lehet. Íme, néhány jó kis sztori.
Lassacskán, de talán már kifelé lábalunk a télből, hátha idén még itthon is megvalósíthatóvá válik nálunk is az a bécsi olcsó és nemes ügy, amelyről most beszámolunk.
Pár évvel ezelőtt történt, hogy Ukrajnába megérkeztek a gólyák tavasszal, ahogyan ez megszokott volt. Csakhogy az időjárás egyáltalán nem tavaszias volt, hanem kimondottan hideg. A gólyák segítségre szorultak.
Az igazi focidrukkerek minden zavaró tényezőt kiiktatnak környezetükből, ha meccset néznek otthon, a TV előtt. Ha pedig egy stadionban készülnek megnézni egy mérkőzést, akkor magukra öltik a „harci díszt”, torkot öblítenek, hogy hangosabban tudjanak ordítani kedvencüknek. Ha valami megzavarja őket, hangoskodva – és még durvábban – adnak erről jelzést. Van azonban, amire nem lehet felkészülni.
Általában szeretjük az érdekes vagy vicces sztorikat, amelyek emberekkel történnek. Hasonlóan kedveltek azok is, amelyben állatok szerepelnek. Ha az még vicces, vagy az átlagostól eltérő, igazán népszerű lehet. Íme, néhány jó kis sztori.
A természetvédelmi oltalom alatt álló állatra esett a választás, hogy 2015-ben az év emlőse legyen. Hazánkban szerencsére viszonylag nagy számban előfordulnak ezek a kis emlősök. Idén ezeknek az emlősöknek jutott a főszerep. Ismerjük meg jobban!
Amerikában, főleg Floridában harapódzott el a nem őshonos óriáskígyók elterjedése. A meggondolatlan és felelőtlen állattartók a megunt hatalmas kígyókat szabadon engedik. Indonéziában azonban egy bennszülött piton gyilkolt.
Nem sok ember mondhatja el magáról, hogy együtt élt gorillákkal. Az a női név, hogy Diane Fossey nem biztos, hogy sokat mond. De ha úgy emlegetjük, az a nő, aki a gorillák között élt, már beugrik. Ruandában azonban már bárki testközelből megnézheti ezeket a hatalmas emberszabásúakat.
Előnyben részesítjük a kellemes híreket, de a világ nem ilyen rózsaszín. A cica- és állatkedvelők most a szívükhöz is fognak kapni.
Megint a madárinfluenza ütötte fel a fejét a világban, ezúttal Tajvanon. Úgy tűnik, az utóbbi idők legsúlyosabb járványáról van szó.
A napokban járta az a hír a médiát, hogy egy macska több napnyi földalatti tartózkodás után feltámadt hamvaiból és kiásta magát. Azóta nem várt helyzet alakult ki.
Hírességek szívesen állnak ki valamilyen jó ügy szolgálatában, ha ehhez még a ruháiktól is megszabadulnak, még nagyobb a hírverése. Pucér hölgyekkel szinte mindent el lehet adni, tartja a közhely. Most azonban a hölgyeknek kedvezünk.