Az ember be akarja cserkészni a vadat. Még ha nincs semmi rossz szándéka sem, az állatvilág egyedei okozhatnak meglepetést.
Farkasok vesznek észre egy közeledő vaddisznót. A fiatal példányoknak ez lehet az első alkalom, hogy vaddisznót ilyen közelről lássanak, ezért óvatosan közelítenek felé. Gyakorolják a vadászat rejtelmeit.
Mindig öröm, ha új lakó születik valamelyik haza állatkertben. Még nagyobb öröm az, ha egy olyan faj ad életet utódjának, amely még először szaporodott hazai állatkertben.
Nemcsak az embernek jár a pihentető fürdőzés, hanem a majmok is követték az ember példáját. Legalábbis a japán makákók rendszeresen kihasználják a hévforrások adta meleg víz előnyeit.
A hűvösebb idő beálltával az Ausztráliában élő törpeoposszumok föld alatti üregekbe, fa odvába, esetleg madárfészekbe vonulnak téli álmukhoz. Az erdőtűzre felébrednek, de reakcióidejük lassú.
A kezdeti félelmet a játék váltotta fel, amikor egymásra találtak a kecskegidák és a kiskutya.
Nem volt indokolatlan a kutya ugatása. A gazdáját hívta izgatottan, mert talált valamit a tengerparton. Nézzétek csak mit!
Kinek a kutya, kinek a macska, kinek pedig a hiéna jelenti a házi kedvencet. Egészen különös, amilyen kapcsolatban van a hiénákkal néhány ember.
Milyen jó, hogy éppen arra karikáztak. Így találtak rá a vízbe ragadt lóra a kerékpáros turisták. Egyértelmű volt, hogy nem hagyják magára az állatot.
Mennyire mentél közel az állatkerti páviánokhoz? Ezentúl lehet óvatosabb leszel.
Egy építkezésen, a sárral teli gödörben találtak rá a csurom sár állatra az építkezésen dolgozók. Megmentették és lemosták, egy róka volt.
Okozott már halálos kimenetelű balesetet is a Pokémon Go játék, most azonban 27 kis rágcsáló épp ennek a játéknak köszönheti az életét.