Szerkesztőség
2014.07.12.
A kutyák körme természetes módon kopik, azonban a lakásban tartott ebeknél ez nem mindig megfelelő. De felborulhat az egyensúly, ha betegség vagy anyagcserezavar következtében a szaruképződés fokozódik.Vajon mégis mikor kell a karmot pedikűrözni, pedikűröztetni? Hogyan tudja a gazdi megállapítani a pedikűr sürgősségét?Ha a standardállásba állított kutyus karma a talajt érinti és már az eb testsúlyát tartja, akkor valóban be kell avatkozni.
Szerkesztőség
2014.07.11.
Mit tegyünk, ha sétálás, vagy kerékpározás közben szembe találkozunk egy határozott fellépésű kóbor ebbel?Sok ember megijed egy kóborló kutya láttán, mások pedig lehajolnak hozzá megsimogatni, etetni kezdik. A legvégletesebb esetben egyből a síntért hívja.
Szerkesztőség
2014.07.10.
Korábban már foglalkoztunk ezzel a témával, ám a helyzet komolyságára való tekintettel megpróbáltuk a lehető legalaposabban végig járni a kutyás strandolás problémakörét. Mert, hogy probléma. Sajnos. Leginkább a kutyásoknak. A cikksorozat utolsó részében javaslatokkal szolgálunk.
Szerkesztőség
2014.07.09.
Korábban már foglalkoztunk ezzel a témával, ám a helyzet komolyságára való tekintettel megpróbáljuk alaposan végig járni. A cikksorozat második részében segítünk eligazodni a szabályok adta rengetegben, ajánlunk egy-két kutyás strandolásra alkalmas helyet, majd a sorozat utolsó részében javaslatokkal is szolgálunk.
Szerkesztőség
2014.07.08.
Tombol a nyár, a nagy hőség nem csak minket embereket fáraszt és dönt le a lábunkról, de kedvenceinknek is megerőltető a nagy meleg. Mit csinál az ember, ha le szeretné hűteni magát? Jó esetben strandol. Mit csinál a „kutyás” ha le szeretné hűteni magát? Jó kérdés…strandolna, ha engednék…
Szerkesztőség
2014.07.07.
Patkány lopakodás közben, patkány evés közben…na de patkány Teddy macival alvás közben?! Édes fotósorozat következik.
Szerkesztőség
2014.07.07.
Egy friss kutatás szerint a kutyák képesek külön kezelni saját érdeklődésüket és gazdáik érzelmeit. Az Animal Cognition című folyóiratban július elején megjelent tanulmány szerint a kutyák megkülönböztetik gazdáik érzelmeit és feladathelyzetben ezek alapján döntenek.
Szerkesztőség
2014.07.05.
Kedvenceinket gyakran kényeztetjük, mi mással, mint egy két – vagy több – jó falattal. Aki ezt tagadja, az önmagát csapja be, hiszen nekünk is jól esik olykor-olykor egy kis „nasi”, úgy a házikedvencek is szeretik. Királyi példát is fel tudunk hozni: II. Erzsébet kedvenc kiskutyái például nem akármilyen elemózsiát kapnak: gyakran jelenik meg rajta a bélszín és a csirkemell. Ezeket a udvari főszakács készíti el, s egy udvaronc szállítja át…
Szerkesztőség
2014.07.04.
Kétség sem fér hozzá, hogy ezt a jeles címet Jumpy, a „csodakutya” nyerheti csak el. A kis keverék kutya megannyi trükköt tud, és nem rest azt bemutatni.
Szerkesztőség
2014.07.03.
Itt a jó idő, a kullancsok melegágya. Plusz tíz fok felett ugyan bárhol megtalálhatóak, kedvenc lelőhelyük a sűrű, alacsony cserjés magas páratartalommal.
Szerkesztőség
2014.07.01.
Ahhoz, hogy erre a kérdésre jó lelkiismerettel igennel válaszolhassunk, néhány kérdést előbb tisztáznunk kell. Először is: alkalmas-e a szuka a tenyésztésre? Ezen nem olyan feltételeket értünk, mint a fajtisztaság, hivatalos tenyészengedély stb., amelyeket úgyis figyelmen kívül hagynánk, hanem általában olyan szempontokat, mint az egészség, az alkat és a kor.
Szerkesztőség
2014.06.25.
Nyaralás előtt a gazdik nagy dilemmája, hogy megéri-e a kutyát, macskát magukkal vinni, vagy jobb nekik, ha a megszokott környezetben maradnak a gazda hiánya ellenére is. Amennyiben nem tudjuk senkire rábízni őket, úgy biztos, hogy utazni fognak velünk a házi kedvenceink is. Ugyanakkor, ha csak a ragaszkodás vezérel minket a kutya, cica autóztatásakor, érdemes átgondolni, hogy nem okozunk-e ezzel túl nagy stresszt az állatnak. Figyelembe kell venni, mi a jó nekik, hiszen minden állat egyénisége más, így az utazáshoz és változáshoz való viszonyuk is nagyon eltérő.